Piiblikool

 

4. septembril algas uus õppeaasta Valguse Tee Piiblikoolis.

 

4. septembril algas uus õppeaasta Valguse Tee Piiblikoolis. Sellel õppeaastal keskendume teemadele, mis moodustavad kristliku õpetusliku vundamendi. Oodatud on nii noored, kui ka küpsemad kristlased.
Õppetöö toimub esmaspäeviti kl.18.00 – 21.00, aadressil Narva mnt. 51, Metodisti kirikus. Kursus kestab 04.09.2023 – 27.05.2024.
.

Ajalugu

Valguse Tee Piiblikool alustas tegevust aastal 2001. Õpilased olid põhiliselt Valguse Tee ja EEVL (Eesti Evangeelsete ja Vabakoguduste Liit) Tallinna Kesklinna Kogudusest (praeguse nimega EEVL Tallinna Missio kogudus). Kui esimestel aastatel oli õpilaste arv paarikümne ringis, siis aastal 2023 käis piiblikoolist läbi kokku 301 õpilast ning nimekirjas oli 264 õpilast. Lõpetajaid oli 243, nendest kaugõppe teel 140 inimest. Õpilasi oli 6 erinevast konfessioonist ja mitmetest üksikkogudustest, kokku 71 erinevast kogudusest, 31 linnast/asulast üle Eesti, 2 õpilast Soomest.

Aastate jooksul oleme saanud palju tunnistusi sellest, kuidas Jumal on muutnud inimeste elu piiblikoolis õppimise ajal. Sajad inimesed kümnetest kogudustest ja konfessioonidest võivad seda kinnitada. Õppimisaeg ei ole iialgi raisatud aeg.

Eesmärk

Hakata rohkem Jumalat armastama, õppida tundma tema sõna ja tahet, pühendada oma elu täielikult Jumalale, õppida inimesi armastama, leida oma koht koguduses (piiblikool ei asenda kogudust) ja teenida seal ustavalt ning õppida elama, palvetama ja teenima Vaimus.
Olgu see elumuutev aasta, et üheskoos kasvada ja muutuda rohkem Jeesuse sarnaseks.
Õpetamise eesmärk ei ole eelkõige info kogumine, vaid piibelliku maailmapildi kujundamine, vaimulikult kasvamine ja kristlik eluviis.
See nõuab distsipliini Piibli lugemises, palveelus, osaduses, meeleparanduses ja teenimises.

Õpetajad

Õpetajaid on Valguse Tee Piiblikoolis nii erinevatest vabakogudustest kui ka baptisti, metodisti, nelipühi ja luteri kogudustest. Õpetajate valikus peegeldub piiblikooli oikumeeniline visioon (vt.Jh.17:20-21) ja soov teenida kogu Kristuse ihu (vt.Ef.4:11-16).

Algaval aastal on lisaks Valguse Tee koguduse töötegijatele lubanud kaasa lüüa EEKBL Oleviste koguduse pastorid Ülo Niinemägi ja Veljo Kaptein, EELK Tallinna Jaani koguduse õpetaja Arne Hiob, EEKBL Tartu Kolgata koguduse pastor Leho Paldre, EKNK Valga koguduse pastor Kati Tamm, Tallinna Tule koguduse pastor Taimor Kunnberg, Tervikliku Tervenemise Teenistus, Tallinna Eelimi koguduse pastor Olius ja Marjana Thaling, EEKBL president Erki Tamm, usundiloolane Ringo Ringvee, EKNK Tallinna Toompea koguduse pastor Ivo Unt ja Türi Misjonikoguduse pastor Neemo Raasik jt.

Õppekava

Piiblikooli õppekava on üles ehitatud temaatiliselt.
Sel õppeaastal keskendume teemadele, mis moodustavad Piibli õpetuse vundamendi. Nendeks on õpetus Jumalast, Issandast Jeesusest Kristusest, tema lepitussurmast ja ülestõusmisest, Pühast Vaimust, inimesest ja tema eesmärgist maailmas, patust, lunastusest, meeleparandusest ja vaimulikust kasvust, Piiblist kui Jumala sõnast, kogudusest ja palvest.
Samuti õpetus saatanast ja deemonitest ning nende tegevusest, kristlikust abielust, teistest religioonidest, lõpuaegadest, taevast ja põrgust.
Võtame aega ka selleks, et toetada teineteist eestpalves ja üheskoos Jumalat ülistada.
Me elame maailmas, mis näib olevat kollektiivselt hulluks läinud. Surmakultuuri arhitektid teevad süstemaatiliselt tööd selle nimel, et lammutada lääne tsivilisatsiooni judeo-kristlikku vundamenti. Kristlusesse on imbunud hulgaliselt valeõpetusi, mis õõnestavad kirikut seestpoolt.
Mida teha sellistel aegadel?
Ps.11:3 “Kui alussambad maha kistakse, mida siis õige saab teha?”
Meil tuleb pöörduda tagasi põhitõdede juurde, vaadata üle oma usuelu vundament ning õppida ära tundma hingevaenlase töö ja sellele vastu hakata.
See omakorda eeldab Jumala tarkust, mida kahjuks Jumala rahval sageli napib.
Ho.4:6 “Mu rahvas hukkub tarkuse puudusel…”
Piiblikooli eesmärk on õpetada Jumala tarkust selgelt ja kompromissitult, aga samas ka praktiliselt
.

Internetipiiblikool

Neile, kes ei saa kohal käia, pakume võimalust osaleda internetipiiblikoolis.

Õppemaks

Piiblikooli õppemaks on 20 eurot kuus (internetiõppe puhul 18 eurot).

PIIBLIKOOLI ÕPPEMAKSU tasumiseks:
Saaja: EVANGEELSETE JA VABAKOGUDUSTE LIIT VALGUSE TEE VABAKOGUDUS
Konto: EE332200221015212646
Summa: 20 € (internetiõppe puhul 18 €)
Selgitus: Piiblikool ja kuu nimetus, mille eest tasute

Registreerimine

Huvilistel palume ennast registreerida:
*  meiliaadressil ,
*  telefonil 51 06 798,
*  alates 4.septembrist kohapeal.

***

Varasemaid piiblikooli loenguid:

Mõningaid piiblikooli salvestusi saab kuulata audioarhiivist “Piiblikooli” lingi alt

Piiblikooli salvestusi saab kuulata siit… (kasutajanime ja parooli saate koolist)