Piiblikool

 

7.septembril 2020. a algas uus õppeaasta Valguse Tee Piiblikoolis.

 

7.septembril algas uus õppeaasta Valguse Tee Piiblikoolis. Õppetöö toimub esmaspäeviti kl.18.00 – 21.00, aadressil Narva mnt. 51, metodisti kiriku esimese korruse auditooriumis (sissepääs parkla poolsest uksest). Kursus kestab 07.09.2020 – 31.05.2021.

Ajalugu

Valguse Tee Piiblikool alustas tegevust aastal 2001. Õpilased olid põhiliselt Valguse Tee ja EEVL (Eesti Evangeelsete ja Vabakoguduste Liit) Tallinna Kesklinna Kogudusest (praeguse nimega EEVL Tallinna Missio kogudus). Kui esimestel aastatel oli õpilaste arv paarikümne ringis, siis aastal 2020 lõpetas piiblikooli juba 223 inimest, nendest kaugõppe teel 44 õpilast. Õpilasi oli 63-st erinevast kogudusest, 7-st erinevast konfessioonist.
Aastate jooksul oleme saanud palju tunnistusi sellest, kuidas Jumal on muutnud inimeste elu piiblikoolis õppimise ajal. Sajad inimesed kümnetest kogudustest ja konfessioonidest võivad seda kinnitada. Õppimisaeg ei ole iialgi raisatud aeg.

Eesmärk

Meie soov on, et kristlased õpiksid rohkem Jumalat tundma ja armastama, õpiksid tundma tema sõna ja tahet, pühendaksid oma elu täielikult talle, õpiksid inimesi armastama, leiaksid oma koha koguduses ja teeniksid seal ustavalt ning õpiksid elama, palvetama ja teenima Vaimus.

Õpetajad

Õpetajaid on Valguse Tee Piiblikoolis nii erinevatest vabakogudustest kui ka baptisti, metodisti, nelipühi ja luteri kogudustest. Õpetajate valikus peegeldub piiblikooli oikumeeniline visioon (vt.Jh.17:20-21) ja soov teenida kogu Kristuse ihu (vt.Ef.4:11-16).
Lisaks Valguse Tee koguduse õpetajatele on sel õppeaastal lubanud loenguid pidama tulla mitmed Eestis tuntud ja tunnustatud vaimulikud: Ilmar Tomusk (Keeleinspektsiooni peadirektor), Olius ja Marjana Thaling (Tallinna Eelimi Nelipühakoguduse pastorid), Arne Hiob (EELK Jaani koguduse õpetaja ja EELK Usuteaduse Instituudi õppejõud), Veljo Kaptein (EEKBL Oleviste koguduse pastor), Aare Kimmel (EELK Rannamõisa ja Randvere koguduse õpetaja), Meego Remmel (EEKBL 3D koguduse pastor, eetika õppejõud ja koolitaja), Ago Lilleorg (EKNK Toompea koguduse vanempastor ja NextStep Piiblikooli juht), Joel Reinaru (EELK noortejuht, ajakirja „Pluss“ peatoimetaja, muusik), Neemo Raasik (Türi Misjonikoguduse pastor).

Õppekava

Valguse Tee Piiblikooli õppekava on jaotatud kaheks osaks, millest esimesel aastal käsitletakse kristlase elu jaoks fundamentaalse tähtsusega teemasid: Jumal, Jeesus, Püha Vaim, Piibel, maailm (füüsiline ja vaimne), inimene, patt, päästmine, praktiline usuelu, vaimulik kasv, kristlik karakter, palve, kogudus, teenimisannid, demonoloogia ja vaimulik meelevald, inglid, ihulik tervenemine, piibellik käsitlus rahast ja Jumala kutse leidmine ning selle järgimine.
Teise õppeaasta teemade hulka kuuluvad: Vaimu vili, vaimuanded, kuidas olla Pühast Vaimust juhitud, abielu ja perekond, inimsuhted, depressioon, stress, muretsemine, minapilt, hüljatus, üksildus, lein, enesetapp, abort, eutanaasia, sõltuvused, kaassõltuvus, kristlane ja ühiskond, kultuur, poliitika, religioosne pluralism ja uus vaimsus, elu pärast surma, taeva ja põrgu reaalsus.

Internetipiiblikool

Neile, kes ei saa kohal käia, pakume võimalust osaleda internetipiiblikoolis.

Õppemaks

Piiblikooli õppemaks on 18 eurot kuus (internetiõppe puhul 15 eurot).

PIIBLIKOOLI ÕPPEMAKSU tasumiseks:
Saaja: EVANGEELSETE JA VABAKOGUDUSTE LIIT VALGUSE TEE VABAKOGUDUS
Konto: EE312200001120237503
Summa: 18 € (internetiõppe puhul 15 €)
Selgitus: Piiblikool ja kuu

Registreerimine

Huvilistel palume ennast registreerida:
*  meiliaadressil ,
*  telefonil 51 06 798,
*  alates 7.septembrist kohapeal.

***

Varasemaid piiblikooli loenguid:

Mõningaid piiblikooli salvestusi saab kuulata audioarhiivist “Piiblikooli” lingi alt

Piiblikooli salvestusi saab kuulata siit… (kasutajanime ja parooli saate koolist)